Президент Володимир Зеленській на прес-конференції, присвяченій річниці на посаді, Київ, 20 травня 2020 року
Фото:

Офіс президента

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило великий коментар до річниці президентства Володимира Зеленського, її суть доволі стандартна для російської пропаганди — в Україні русофобія, культивують нацизм, а населення зубожіє.

Коментар розміщений на сайті МЗС РФ.

Так, відомство пригадало обіцянки Зеленського «позбавити українців від спадщини Порошенка». Однак Москва дуже незадоволена, що цього, на її думку, не сталося.

Зеленському закидають, що він:

  • не розслідував події на Майдані та «політичні вбивства»;
  • не скасував мовний закон, а, більш того, його впровадження «йде повним ходом». Також Зеленський доповнив це «одіозним законом про середню освіту»;
  • продовжив заборону російських соцмереж і навіть розширив санкції проти РФ;
  • за Зеленського продовжуються «утиски етнічних груп», «зачистка інформаційного поля» та «придушення інакомислення»;
  • від Порошенка отримав у спадок «панічний страх» перед «агресивною меншістю націонал-радикалів», яке «почуває себе хазяїном країни» і наказує владі, як діяти;
  • за Зеленського «накопичились економічні проблеми» і «росте соціальна напруга». 

Загалом, як кажуть в МЗС РФ, за Зеленського «русофобія отримала нове дихання» і, як і за Порошенка, «зводиться у ранг державної політики».

«Непорушною залишається лінія Києва на конфронтацію і нагнітання напруженості у відносинах з Росією. На Україні триває боротьба з усім, що так чи інакше пов'язує наші народи. Не припиняється наступ на російську мову та культуру, спотворюється спільна історія, героїзується нацизм, паплюжаться меморіали радянським воїнам», — закидає МЗС Росії.

Окремо Москва згадала війну на Донбасі, де також розкритикувала Зеленського, навіть звинувативши у тому, що хоч «перші кроки давали надію», виявилося, що вони були необхідні лише для того, аби зібрати саміт «нормандської четвірки» у Парижі.

«Наступні події продемонстрували відсутність у нинішньої влади політичної волі до виконання Мінських угод. Не поспішають в офісі Зеленського й з реалізацією домовленостей самого паризького саміту», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 20 травня, в день річниці президентства Зеленський дав прес-конференцію у Маріїнському парку в Києві.

Читайте відповіді президента на численні запитання у нашому текстовому онлайні.

Поділитись: