Закон «Про повну загальну середню освіту» 18 березня набув чинності — наступного дня після того, як його опублікували у виданні «Голос України».

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування.

Також документ надає вчителям автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, 16 січня 2020-го народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт №0901 про повну загальну середню освіту. 13 березня його підписав президент Володимир Зеленський.

Поділитись: