УКРАЇНА

МЗС Сербії засудило висловлювання українського посла щодо Росії

2 листопада, 2017 18:33
УКРАЇНА/МЗС Сербії засудило висловлювання українського посла щодо Росії
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ Сербії розкритикувало посла України Олександра Александровича через його заяву про те, що «Белград є інструментом Москви».

Міністерство закордонних справ Сербії розкритикувало посла України Олександра Александровича через його заяву про те, що «Белград є інструментом Москви».

Про це заявив речник МЗС Сербії Івіца Тончев, повідомляє РТС.

Тончев зазначив, що вся діяльність посла України в Сербії «зводиться до спроб підірвати відносини країни з Росією».

Крім того, речник сербського МЗС заявив, що висловлювання посла Александровича — поза сферою дії Віденської конвенції, і якщо вони продовжать з’являтися, МЗС Сербії буде «змушене вжити відповідних заходів».

Він наголосив, що МЗС Сербії закликає українського посла «присвятити енергію досягненню завдань Віденської конвенції».

«Ми хочемо звернутися до МЗС й уряду України й попросити пояснити послові неприпустимість подібної поведінки, щоб не змушувати нас вживати відповідних заходів», — заявив Тончев.

Своєю чергою, глава правої радикальної партії Сербії Воїслав Шешель під час засідання парламенту закликав вислати Александровича з Сербії.

Український посол Александрович заявив в інтерв’ю сербським ЗМІ, що «Сербія не може провадити незалежну зовнішню політику, позаяк є інструментом у руках Росії, яка таким чином дестабілізує весь регіон Західних Балкан».

Раніше глава СБУ Василь Грицак заявив, що від початку війни на Донбасі на боці бойовиків самоназваної «ЛНР» воювали понад 300 громадян Сербії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини