Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті.

Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті.

Про це повідомляє прес-служба урядової партії «Фідес» з посиланням на заяву Сійярто.

Глава МЗС Угорщини стверджує, що Генеральний секретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття.

Сійярто повідомив, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, щоб спостерігачі організації були присутні не лише на Сході України, але й у західній частині Закарпаття. Він просив цього, щоб «угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам».

За словами глави МЗС Угорщини, 9 березня він отримав лист від Генерального секретаря ОБСЄ із повідомленням, що організація встановила постійну присутність в Ужгороді. Зазначається, що в місію входять 12 представників ОБСЄ.

На сайті уряду Угорщини наразі відсутнє повідомлення про розгортання спостережної місії ОБСЄ.

В Угорщині привітали «розширення місії ОБСЄ» на Закарпатті. 

7 березня Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

Раніше Угорщина заявляла про необхідність присутності місії ОБСЄ на Закарпатті

Водночас глава МЗС України Павло Клімкін заявляв, що не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон.

Нагадаємо, 6 березня двох підозрюваних у нападі на Товариство угорців в Ужгороді взяли під варту на 60 діб. Також до справи додали нову кваліфікацію злочину  — теракт.

У ніч на 27 лютого в Ужгороді стався напад на офіс Товариства угорської культури Закарпаття. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав. 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявляв, що за підпалом офісу Товариства угорської культури стоять російські спецслужби.

Посла України в Угорщині викликали в угорське МЗС у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив спробу підпалу і назвав це провокацією. 

Поділитись: