Міністерству закордонних справ України доручать у найкоротші терміни направити Росії ноту про припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство

Міністерству закордонних справ України доручать у найкоротші терміни направити Росії ноту про припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

Про це вирішили на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

За словами президента України Петра Порошенка, термін дії цього договору спливає 31 березня 2019 року. Аби він не продовжився автоматично, як це передбачено умовами договору, Україна має повідомити Росію про його припинення.

«Ми не бажаємо пролонгувати договір з країною-агресором. Це тверда і принципова позиція моя, як президента, уряду, парламенту та українського народу», — заявив Порошенко.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Поділитись: