УКРАЇНА

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова

8 серпня, 2018 21:39
УКРАЇНА/МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує у російській колонії понад 87 днів.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує у російській колонії понад 87 днів.

Про це повідомила речниця МЗС України Мар’яна Беца у Twitter.

«Тривожна інформація про погіршення здоров'я О.Сенцова. Закликаємо партнерів посилити тиск на РФ для його звільнення», — йдеться у повідомленні.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про готовність негайно вилетіти до РФ, а також закликала омбудсмена РФ та главу ради з прав людини обговорити будь-які умови обміну, аби врятувати Сенцова.

Нагадаємо, сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що його стан дуже поганий, зокрема він не може вставати.

Станом на 8 серпня Олег Сенцов голодує 87 день. Таким чином він вимагає звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля. 

7 липня адвокат Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що у Сенцова погіршився стан здоров’я, зокрема в нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину. Однак, у Росії заявили, що стан Сенцова «задовільний»

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Він вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини