Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує у російській колонії понад 87 днів.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на РФ для звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який голодує у російській колонії понад 87 днів.

Про це повідомила речниця МЗС України Мар’яна Беца у Twitter.

«Тривожна інформація про погіршення здоров'я О.Сенцова. Закликаємо партнерів посилити тиск на РФ для його звільнення», — йдеться у повідомленні.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про готовність негайно вилетіти до РФ, а також закликала омбудсмена РФ та главу ради з прав людини обговорити будь-які умови обміну, аби врятувати Сенцова.

Нагадаємо, сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що його стан дуже поганий, зокрема він не може вставати.

Станом на 8 серпня Олег Сенцов голодує 87 день. Таким чином він вимагає звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля. 

7 липня адвокат Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що у Сенцова погіршився стан здоров’я, зокрема в нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину. Однак, у Росії заявили, що стан Сенцова «задовільний»

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Він вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: