З'явилося перше за два роки відео з Олегом Сенцовим у російській в'язниці.

З'явилося перше за два роки відео з Олегом Сенцовим у російській колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Це перші за 2 роки ув'язнення кадри з Сенцовим.  

Те, як виглядав український режисер на 18 день голодування  показали у сюжеті «Крим. Реалії», у якому використали матеріали силовиків, передані російським ЗМІ.

У колонії записали, як Сенцову наприкінці травня дзвонила Ксенія Собчак та її мати — член Ради федерації Людмила Нарусова. 

Відео: «Крим.Реалії»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мова виразна, дає настанови»: сестра про зустріч з Олегом Сенцовим

Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан після зустрічі з ним 5 липня повідомила, що на той момент він схуд на 15 кілограм.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування.

Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись: