Міністр закордонних справ Павло Клімкін засудив дії російських силовиків під час засідання «Кримської солідарності».

Україна закликає припинити переслідування кримчан на анексованому Росією півострові.

Про це, коментуючи дії російських силовиків під час зустрічі учасників «Кримської солідарності» у Судаку, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Російські окупанти увірвались на зустріч об’єднання «Кримська солідарність». Це ж треба так боятися того, що кримчани допомагають один одному і підтримують сім‘ї політв‘язнів. Припинити порушення прав людини, політичні  переслідування в окупованому Криму — вимога всього демократичного світу до РФ», — написав він у Twitter.

27 січня 2018-го російські силовики перервали засідання «Кримської солідарності», погрожуючи «усіх помістити в автозаки». Вони вимагали документи у учасників заходу, переписували дані учасників та знімали на відео захід. Правозахисників, журналістів та родичів політв'язнів уримували понад 4 години, після чого відпустили.

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» допомагає родичам політв'язнів, збирає інформацію про утиски кримських татар та українців на території анексованого Криму.

Представники російських силових структур на анексованому півострові регулярно проводять обшуки у будинках кримських татар, грубо порушуючи права людини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 76 справ за день: як на півострові судять кримських татар за поодинокі пікети

Поділитись: