Життя

Російські силовики перервали засідання «Кримської солідарності», погрожуючи «усіх помістити в автозаки»

28 січня, 2018 14:33
Життя/Російські силовики перервали засідання «Кримської солідарності», погрожуючи «усіх помістити в автозаки»
Зберегти
Вигляд
lead
Російські силовики прийшли на засідання «Кримської солідарності» в анексованому Судаку.

Російські силовики прийшли на зустріч громадського об'єднання «Кримської солідарності» в анексованому Судаку. Як повідомляється на сторінці організації, силовики пояснили, що їм надійшов дзвінок про те, що «за цією адресою проходять збори зі зброєю».

Силовики вимагали від учасників пред'явити паспорти, погрожуючи «помістити усіх в автозаки та відвезти до поліції», повідомляє «Радіо Свобода».

«Але правозахисники сказали, що це незаконно, що має бути підстава. Після цього вони сказали, що у них є до нас дві умови: ми показуємо всі документи, що засвідчують особистість, або вони нас вивозять», — розповів Киримли.

Фото: Кримська Солідарність/Facebook

На питання, що буде з тими, у кого при собі немає паспортів, силовики пообіцяли просто переписати їхні прізвища та імена. Самі силовики при цьому документи не показали.

За словами Киримли, силовики знімали учасників засідання на відео, навіть під час молитви.

«Читаючи намаз, знімали на камеру. Я, чесно кажучи, уперше читав намаз під охороною. Я зрозумів, що деяких навіть не пускали читати намаз. Чого бояться ці люди?», — каже Киримли.

Загалом до будівлі під'їхали два автозаки з приблизно 15 співробітниками російського ОМОНа.

На засідання «Кримської солідарності» сьогодні, 27 січня, прийшли близько 200 людей, повідомив журналіст Антон Наумлюк. Серед них адвокати, журналісти, родичі політв'язнів. Також було двоє дітей учасників заходу. 

Учасників заходу утримували понад 4 години, після чого відпустили, повідомила журналістка Ліля Буджурова. 

«Звичайно, що ніякої зброї ні в кого з дружин, родичів та друзів в'язнів, а також адвокатів та журналістів, що перебували там, не було», — зазначила вона.

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» допомагає родичам політв'язнів, збирає інформацію про утиски кримських татар та українців на території анексованого Криму.

Представники російських силових структур на анексованому півострові регулярно проводять обшуки у будинках кримських татар, грубо порушуючи права людини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 76 справ за день: як на півострові судять кримських татар за поодинокі пікети

Пов`язані новини