УКРАЇНА

76 справ за день: як на півострові судять кримських татар за поодинокі пікети

3 січня, 2018 16:22
УКРАЇНА/76 справ за день: як на півострові судять кримських татар за поодинокі пікети
Зберегти
Вигляд
lead
Конвеєр політичних судів у Криму перед Новим роком увімкнули на повну потужність. Сьогодні в так званих «судах» окупованого Росією Криму розглядаються 76 адміністративних справ.

Конвеєр політичних судів у Криму перед Новим роком увімкнули на повну потужність. Сьогодні в так званих «судах» окупованого Росією Криму розглядаються 76 адміністративних справ. Судять кримських татар, які 14 жовтня вийшли з поодинокими пікетами, закликаючи Росію припинити репресії силовиків щодо кримських мусульман.

Сьогодні їх звинувачують у порушенні статті 20.2 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ — «Порушення встановленого порядку проведення організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування». Активістам загрожує штраф від 10 до 20 тисяч рублів. Загальна сума штрафів у 76 справах, на яку можна очікувати, беручи до уваги кримську практику, близько 700 тисяч рублів (близько 350 тисяч гривень).

Місцеві мешканці біля суду в Судаку Фото: Крымская солидарность

З чого все почалося

8 серпня під так званий «Верховний суд Криму», де заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз проголошував останнє слово перед вироком, прийшов 76-річний Сервер Караметов. У руках він тримав плакат «Путін, наші діти не терористи!». Поліція склала проти Караметова два протоколи: за «порушення порядку проведення одиноких пікетів» і за «опір співробітникам поліції». «Суд» призначив йому штраф 10 тисяч рублів і запроторив за грати на 10 діб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика роль маленької жінки — Веджиє Кашка

Згодом прокотилася нова хвиля репресій: на початку жовтня в Бахчисараї за підозрою в начебто зв’язках з релігійною організацією Хізб ут-Тахрір силовики затримали шістьох кримських татар, у їхніх оселях провели обшуки.

А вже 14 жовтня більш ніж сто кримських татар по всьому півострову вийшли на  вулиці з мовчазними поодинокими пікетами. У руках вони тримали плакати: «Кримські татари — не терористи. Поверніть дітям їхніх батьків», «Припиніть репресії проти кримських татар», «Звинувачення в екстремізмі й тероризмі — геноцид кримських татар» тощо.

Так люди закликали зупинити свавілля силовиків, масові обшуки, арешти та викрадення кримських татар у Криму.

Поліція склала на активістів адміністративні протоколи за нібито порушення правил проведення мітингу й затримала 13 протестувальників. Більшість учасників акції встановлювали за світлинами із соціальних мереж та ЗМІ.

Суди

76 судових засідань відбуваються сьогодні в Сімферополі, Джанкої, Алушті, Судаку, а також Кіровському, Радянському, Червоногвардійському і Білогірському районах.

Суди в Симферополі, 18 грудня 2017 року Фото: Крымская солидарность

Кіровський район, 18 грудня 2017 року Фото: Крымская солидарность

Головним доказом звинувачення служить експертиза експертного центру МВС щодо Криму, де йдеться, що «пікети об’єднані єдністю мети, задуму й загальною організацією».

Активісти «Кримської солідарності» повідомляють, що в Сімферополі силовики блокують вхід до «суду». У Джанкої біля будівлі «суду» зібралися близько сотні людей, кілька десятків — біля «судів» у Судаку та Красногвардійському. Силовики підганяють автозаки.

Кримських татар «суди» визнають винними в «порушенні порядку проведення мітингу» та призначають штрафи в 10 тисяч рублів (близько 4,7 тисяч гривень). Загалом сума штрафів може перевищити 350 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Моя принципова позиція — ціна моєї депортації», — Ахтем Чийгоз

Схоже, окупанти знайшли дієвий спосіб покрити дефіцит бюджету.

Тим часом ті, хто прийшов підтримати засуджених, збирають гроші на оплату штрафів. Біля будівель «суду» продовжується збір монет по 10 рублів. Акцію запровадив рух «Кримська солідарність» цьогоріч у серпні у відповідь на масове призначення кримчанам штрафів за проукраїнські пости в соціальних мережах.

Штраф у 5 тисяч доларів саме за пост у Facebook активісти виплатили за Зарему Умерову. Вага «штрафу» сягнула 140 кілограмів.

Пов`язані новини