МЗС України перед засіданням ТКГ стосовно тиші на Донбасі чекає від Росії підтверджень, що вона — «за мир»

Міністерство закордонних справ України закликає російську владу повністю виконати свої зобов’язання у межах Мінських домовленостей та продемонструвати, що вона — «не за війну, а за мир».

Про це нам розповів речник відомства Олег Ніколенко після розмови президента Росії Володимира Путіна з лідерами Франції та Німеччини.

За його словами, позиція України не змінилася: зрушень у політико-дипломатичному врегулюванні війни на Донбасі можна досягти лише «за наявності політичної волі та залучення всіх учасників "нормандського формату"». Йдеться про те, що до розмови не залучили представників України.

Водночас він назвав показовими сигнали європейських партнерів за підсумками розмови із Путіним. Мовляв, російська сторона має виконувати зобов’язання і дотримуватися режиму припинення вогню, також мають продовжитися переговори лідерів «нормандської четвірки».

МЗС вкотре закликає Росію припинити перекладати відповідальність на інших та почати виконувати в повному обсязі свої зобов’язання — як у межах Мінських домовленостей, так і домовленостей у «нормандському форматі».

Ніколенко уточнює, що насамперед ідеться про дотримання режиму всеосяжного припинення вогню, розблокування роботи КПВВ, поліпшення умов життя людей уздовж лінії зіткнення.

«Сьогодні [31 березня] на засіданні ТКГ буде обговорюватися підтвердження режиму припинення вогню. Росія має чудову нагоду продемонструвати, що вона не за війну, а за мир. Зі свого боку Україна послідовно виступає за мир та збереження людських життів», — додав він.

Майже «Нормандія», але без України

Президент РФ Володимир Путін захотів провести зустріч із лідерами Франції та Німеччини Емануелем Макроном та Ангелою Меркель, щоб, зокрема, обговорити питання конфлікту на Донбасі. Водночас у МЗС України наголошували, що такі переговори не матимуть результату, адже питання врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно обговорювати за участі України.

Під час цієї зустрічі лідери Франції та Німеччини наголосили на тому, що Росії необхідно взяти на себе зобов'язання забезпечити режим припинення вогню на Донбасі та сприяти виходу з кризи із дотриманням Мінських угод.

На думку президента Володимира Зеленського, загострення на Донбасі є спробою тиску на українську сторону в переговорах щодо Донбасу. Він заявляв, що обговорить з усіма лідерами «нормандської четвірки» загибель 26 березня чотирьох українських військових на Донбасі. Водночас у планах Путіна поки що такої розмови немає, заявляв його речник Дмитро Пєсков.