Міністерство закордонних справ України заявляє, що виступило з нотою протесту до Російської Федерації через відправлення на окупований Донбас чергового «гумконвою».

Про це речниця МЗС Катерина Зеленко повідомила у Twitter.

«Відреагували на черговий контрабандний російський вантаж на український Донбас нотою протесту. Вимагаємо від Росії під час організації т. зв. «гуманітарних конвоїв» неухильно дотримуватися міжнародного права, законів України і своїх міжнародних зобов’язань», — додала вона.


Спостережна місія ОБСЄ, яка базується на російських прикордонних пунктах пропуску «Гукове» і «Донецьк» у Ростовській області (РФ), що межують з окупованою частиною Донбасу, повідомила, що 14 листопада о 6:45 (за московським часом) на прикордонний пункт пропуску «Донецьк» прибув російський конвой. Усі 14 транспортних засобів повернулися в Росію того ж дня.

Росія відправляє так звані гумконвої на окуповану територію Донбасу з початку війни. За даними Ради нацбезпеки і оборони, під виглядом гуманітарної допомоги на територію окупованого Донбасу росіяни завозили зброю.

Поділитись: