МЗС засудило візит євродепутатів на «референдум» в анексованому Криму. В Європарламенті відхрестилися від такої поїздки

Міністерство закордонних справ України висловило протест через незаконний візит до анексованого Криму депутатів Європарламенту, зокрема президента асоціації «Франко—російський діалог» Тьєррі Маріані, а також окремих представників Німеччини, Угорщини та Болгарії.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Цей візит здійснюється з порушенням українського законодавства щодо доступу до тимчасово окупованої території та не має офіційного статусу», — йдеться в повідомленні.

У Міністерстві також засудили участь депутатів у спостереженні за так званим «голосуванням» за поправки до Конституції РФ.

Будь-які так звані вибори, референдуми, голосування, які проводяться РФ на тимчасово окупованій території, становлять грубе порушення принципів міжнародного права … Всі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму особи, у т.ч. згадані особи, нестимуть відповідальність згідно із законодавством України», — наголошують в МЗС.

Водночас «Інтерфакс-Україна» пише, що у Європейському парламенті заявляють, що не уповноважували нікого ні спостерігати, ні коментувати «референдум» в анексованому Криму, а також на території Росії.

Відтак там зазначають, що депутати, які поїхали в анексований Крим, зробили це «з власної ініціативи, й за жодних обставин не повинні у жодних заявах чи діях пов'язувати цю участь із Європейським парламентом».

Раніше заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що Україна звернулась до міжнародних партнерів із проханням засудити організацію «голосування» на окупованому Донбасі і анексованому Криму під час референдуму щодо поправок до Конституції Російської Федерації.

З 25 червня до 1 липня в Росії й анексованому нею Криму тривало голосування щодо поправок до конституції Росії. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.