Україна звернулась до міжнародних партнерів із проханням засудити організацію «голосування» на окупованому Донбасі і анексованому Криму під час референдуму щодо поправок до Конституції Російської Федерації.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, українські дипломати вимагають посилити санкційний тиск на Росію.

За словами Боднара, ситуація з голосуванням доволі подібна до ситуації з так званими «виборами», які держава-агресор проводила на окупованих територіях раніше.

«Попередня робота щодо реагування на ці події дозволила напрацювати МЗС певний алгоритм співпраці з нашими міжнародними партнерами та союзниками. Організація голосування на окупованій території українського Криму, а також організація участі у голосуванні осіб, що є власниками незаконно виданих паспортів РФ, матиме для РФ політичні та правові наслідки», — запевнив Боднар.

25 червня в Росії й анексованому нею Криму почалося голосування щодо поправок до конституції Росії. Воно триватиме до 1 липня. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.

Поділитись: