На вечірньому засіданні окружної виборчої комісії №106, до якої входять місто Сєвєродонецьк та Попаснянський район Луганської області, не схвалили склад дільничних виборчих комісій, передає кореспондент Громадського.

За словами представників кандидата Володимира Зеленського, голова ОВК №106 Валентин Ткалич, який представляє кандидата у президенти Петра Порошенка, відмовився подавати подання на членів ДВК, які підготували представники Зеленського в окружкомі. У Зеленського додали, що така ж ситуація на 104-му виборчому окрузі (у нього входять Біловодський, Марківський, Міловський, Новопсковський, Слов’яносербський та Станично-Луганський райони).

Під час засідання голова комісії №106 відмовився називати причини свого рішення, однак у коментарі журналістам зазначив, що, на його думку, представники Зеленського внесли «віртуальних» кандидатів, які не будуть працювати, як це вже нібито було під час першого туру виборів.

«Заяви, які вони принесли — це на 100% «мертві душі». Я з цим зіштовхнувся перед першим етапом, коли подаються віртуальні люди, набивається квота, начебто люди є. Але реально цих людей немає. І ми не можемо запустити роботу. Я зранку сказав, що зроблю подання тільки у випадку, якщо будуть подані заяви, написані від руки. Але вони принесли пачку заяв, роздрукованих на принтері». Тому я не буду робити таке подання, яке не працюватиме. Якщо хтось візьме на себе відповідальність — хай робить. Я не буду, тому що ледве не «завалив» перший тур», — наголосив Ткалич.

Також він повідомив, що в окрузі сформовані три виборчі дільниці (йдеться про спеціальні виборчі дільниці, на яких голосують військові — ред.), тож вибори в 106-му окрузі в будь-якому випадку відбудуться.

У відповідь на рішення не подавати членів ДВК, члени комісії проголосували за звернення до ЦВК з проханням змінити голову ОВК. Валентин Ткалич теж проголосував за це рішення.

Після цього голова ОВК закрив засідання, а члени комісії від Зеленського викликали поліцію.

«Потрібно 12 членів комісій на маленьку виборчу дільницю, 14 на середню і 16 на велику, — розповів в коментарі Громадському член ОВК від Зеленського Артем Глотов. — Субʼєкт подання Порошенко подав тільки по дві кандидатури, а з боку Зеленського подали всіх. Ми провели велику роботу, знайшли людей. Голова комісії сьогодні заважав — виймав шнур від ксерокса. Є ризик зриву виборів, але я вважаю, що у нас достатньо часу, щоб провести вибори. Або ЦВК замінить голову ОВК, або у нас буде нова окружна комісія».

Як повідомляє кореспондент Громадського, ЦВК ухвалила наступне рішення: о 20:00 має відбутися екстрене засідання ОВК №106, секретар повинен сповістити про це всіх членів окружної комісії.

На цьому засіданні мають обрати головуючого, який буде тимчасово вести засідання. А подання на членів дільничних виборчих комісій має зробити секретар комісії.

Також ЦВК попросила працівників поліції та СБУ залишатись у приміщенні комісії.

Нагадаємо, за даними ЦВК, у 33 округах недоукомплектовані виборчі комісії.

/Іван Бухтіяров

Поділитись: