ENRU

На Аскольдовій могилі вшанували пам‘ять полеглих під Крутами

8b2ee7aeb33efbde0
Кілька десятків людей пройшли маршем пам’яті Героїв Крут до Аскольдової могили Фото: Олеся Волкова/Громадське

Кілька десятків людей пройшли маршем пам’яті Героїв Крут до Аскольдової могили, де провели захід, згадавши про події 1918 року.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Фото: Олеся Волкова/Громадське

У березні 1918 тут перепоховали близько 30-ти студентів університету Св. Володимира та Народного університету, а також гімназистів 2-ї Київської української гімназії.

Фото: Олеся Волкова/Громадське

«Герої Крут нам нагадують, що ми мусимо бути мобілізованими для того, щоб творити державу», — сказав учасник акції, голова товариства «Просвіта» Павло Мовчан. 

Фото: Олеся Волкова/Громадське

На захід прийшли історики, учасники товариства «Просвіта», представники націоналістичних партій. Вони згадували про події січня 1918 року, а також говорили про нинішню ситуацію в Україні.

«Вони померли в надії на те, що ми отримаємо незалежну державу», — каже учасник акції Василь Кульбіда.

Під час маршу українські пісні грав зведений військовий оркестр у складі Оркестру Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут та Військового оркестру Київського військового ліцею ім.І.Богуна. Панахиду провели священники УПЦ КП та Греко-католицької церков.

28 січня на Чернігівщині відбулися урочистості біля Меморіалу пам'яті героїв Крут. З Києва до станції Крути на Чернігівщини  відправився «Потяг єднання» до 100-річчя битви під Крутами. Президент Порошенко не прибув на урочистості до 100-річчя бою під Крутами через негоду. 

У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва стався бій між українськими студентами та більшовицькою армією. 

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.