Біля Офісу президента активісти вимагали від генерального прокурора Руслана Рябошапки, президента Володимира Зеленського та директора Державного бюро розслідувань Романа Труби не зупинити розслідування у справах Майдану.

Про це передає кореспондентка hromadske з місця події.

До акції «Справам Майдану — труба?» долучилися адвокати, потерпілі під час Революції Гідності та родичі героїв Небесної сотні.

Протестувальники пропускали через шредер фотографії, на яких були зображені співробітники спецпідрозділу міліції «Беркут», які розганяли активістів на Майдані у 2013 році та «Чорна рота» «Беркуту», які 20 лютого 2014 року стріляли в учасників Революції Гідності. 

Адвокатка потерпілих у справах Майдану та член «Адвокатської дорадчої групи» Олена Сторожук зазначила, що зупинення слідства у цих справах торкнеться тих, кому оголосили підозри.

«Тримання під вартою це запобіжний захід, який обирається рішенням суду максимум на 2 місяці. За необхідності зверталися щодо продовження заходу. Якщо слідство зупинять, не буде повноважень звертатися про продовження запобіжного заходу. Тоді захисники підозрюваних зможуть звертатися до слідчих суддів із клопотаннями про негайне звільнення», — пояснила адвокатка.

Раніше глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: