На Банковій організували протест через заяву Зеленського про «вагнерівців». Активісти закидають президенту «держзраду»
Під будівлею Офісу президента організували акцію протесту, де «оголосили підозру у держзраді» президенту Володимиру Зеленському. Так активісти реагують на інтерв'ю президента, де той нібито «зізнався», що передав інформацію про спецоперацію щодо ПВК «Вагнера» Білорусі ㅡ в ОП це заперечують.
Зокрема, в акції протесту на Банковій взяли участь «Рух опору капітуляції», «Демократична сокира» тощо.
Напередодні там заявили, що «політичні заяви Зеленського мають стати не предметом дискусій, а предметом кримінальних проваджень».
«Коли правоохоронні органи недієздатні, а суди перебувають під впливом Портнова, роль гаранта Конституції, права та закону має взяти на себе громадянське суспільство. 28 червня громадяни повідомлять Зеленського про підозру в скоєнні злочину за статтею 111 [Кримінального Кодексу - ред.] ㅡ "Державна зрада"», ㅡ йдеться у заяві «Руху опору капітуляції».
Під час виступу організатори мітингу заявляли, що у заході взяли участь 5 тисяч людей. Учасники акції скандували «Зелю ㅡ геть!» та «Імпічмент! Відставка! Суд!».
Під час заходу активісти зачитали «підозру» Зеленському у держзраді. Підозру надрукували у кількох варіантах ㅡ як зазначили у трансляції «Руху опору капітуляції» одна з них була довжиною у 1,69 м. Після того, як «підозру» зачитали, учасники акції могли підійти та підписати її.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю у програмі «VIP з Наталею Мосейчук» в етері телеканалу «1+1» підтвердив, що спецоперація з затримання «вагнерівців» в Україні дійсно готувалася, а Київ у неї «максимально затягували», хоча раніше назвав «маячнею» інформацію про «злив» спецоперації.
Він також зазначив, що подзвонив самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку й заявив про готовність передати всю інформацію щодо «вагнерівців». І той нібито пообіцяв йому допомогти.
«Я був впевнений, що він передасть нам цих вбивць. Але потім відбулось те, що відбулось. Це була моя остання з ним бесіда. На жаль, на сьогодні відносини… такі», — сказав Зеленський.
Цю заяву багато хто розтлумачив як те, що президент України передав Лукашенку інформацію про підготовку спецоперації. Втім, в Офісі президента заявляють, що розмова між Зеленським та Лукашенком відбулася, коли «вагнерівці» вже тиждень були затриманими у Білорусі.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що під час телефонної розмови 5 серпня Зеленський попередив Лукашенка про те, що Україна не сприйматиме іншого варіанту, окрім екстрадиції «вагнерівців» в Україну.
«"Вагнерівці" на той момент вже перебували під арештом у Білорусі понад тиждень. Лукашенко обіцяв передати "вагнерівців" нам. Але він обрав інший варіант. Саме тому й після того контактів з Лукашенком у президента Зеленського не було», ㅡ зазначив Подоляк.
Справа «вагнерівців»
У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі.
А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.
Згідно з цією версією, операцію вже на завершальній стадії зупинив Офіс президента, а точніше сам його очільник Андрій Єрмак, назвавши її такою, що є не на часі через анонсований обмін полонених.
П’ятий президент України Петро Порошенко у грудні 2020 року заявив, що саме він особисто санкціонував у 2018 році операцію із затримання бойовиків російської ПВК «Вагнера». Він переконував, що нинішня влада її зірвала.
Єрмак заперечує, що таку операцію українські спецслужби проводили.
На початку березня 2021 року у Держбюро розслідувань повідомили, що таки розслідують справу про зрив операції щодо затримання бойовиків російської ПВК «Вагнера» і хочуть допитати, зокрема, Єрмака.
- Поділитися: