Голова Офісу президента Андрій Єрмак виступає за створення в Україні «центру протидії пропаганді». Така ідея в нього з’явилася після історії з нібито операцією (яку ОП заперечує) українських спецслужб для затримання бойовиків російської ПВК «Вагнера».

Про це Єрмак заявив на шоу Савіка Шустера.

За словами очільника ОП, низка українських політиків та медіа підхопили цю історію, яка вийшла з Росії, — «хто заради лайків у Facebook, хто заради політичних дивідендів». Єрмак вважає, що вони (свідомо чи ні) підігрують пропаганді проти України.

«Тому сьогодні дуже важливою є ідея створення в Україні центру протидії пропаганді. Ми бачимо, що відбувається у світі — не тільки в Україні, в багатьох країнах. І тому така ідея, я впевнений, буде підтримана нашими партнерами, які теж відчувають сьогодні на собі вплив цієї пропаганди, цих фейків, які роблять дуже погану справу», — сказав Єрмак.

Що за «спецоперація»?

14 серпня Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.

Згідно з цією версією, операцію вже на завершальній стадії зупинив Офіс президента, а точніше сам Андрій Єрмак, назвавши її такою, що є не на часі через анонсований обмін полонених.

Ішлося про нібито операцію Служби безпеки, якою керував заступник голови СБУ Руслан Баранецький разом із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим. Згодом з’явилася інша версія: начебто спецоперацію готувало Головне управління розвідки України.

На шоу Савіка Шустера Єрмак заперечив, що таку операцію українські спецслужби проводили, хоч одразу так категорично не відповів. Так, ведучий запитав, чи була зустріч з президентом (на якій нібито і скасували операцію) і сама операція, на що голова ОП відповів, що не було «у такому вигляді, як про це написали». Згодом він уже категоричніше додав, що такої операції не було взагалі.

«Ми знаємо з вами, що всі приватні армії, вони співпрацюють зі спецслужбами РФ. Як ви вважаєте, чи таке можливо, щоб така група рік готувалася, як пише (журналіст Юрій — ред.) Бутусов, і ніхто зі спецслужб РФ про це не знав? А потім вони з’явилися у Білорусі? Я думаю, що це операція, тільки це не українська операція», — сказав він.

А що за «вагнерівці»?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство спочатку сказало, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які відбулись 9 серпня.

Серед затриманих були й ті, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців, але через декілька днів влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків

Поділитись: