Біля затонулого танкера «Делфі», який з листопада 2019-го не можуть прибрати з одеського пляжу, виявили загиблого дельфіна. Від чого він помер, з’ясовують.

Про це повідомляє Державна екоінспекція в Одеській області.

При огляді тварини механічних пошкоджень не виявили, причину смерті встановлюватиме «Український науковий центр екології моря».

Про що екоінспекція забула загадати, так це те, що загиблого дельфіна знайшли неподалік затонулого танкера «Делфі», який регулярно забруднює море нафтопродуктами.

Як пише «Думская», тварину знайшли відпочивальники (яких, вочевидь, танкер з нафтопродуктами не лякає).

У місцевому дельфінарії виданню сказали, що загиблий дельфін належить до виду морська свиня, також його називають азовка.

На думку старшого тренера дельфінарію Олени Колмогорової, причиною загибелі тварини могли бути інфекція, забруднення акваторії (привіт, «Делфі»), сіті або трал рибалок.

Що це за танкер

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі:

Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі.  

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: