УКРАЇНА

На будівлі Інституту нацпам'яті в Польщі написали гасла на підтримку голови українського товариства

2 вересня, 2018 09:48
УКРАЇНА/На будівлі Інституту нацпам'яті в Польщі написали гасла на підтримку голови українського товариства
Зберегти
Вигляд
На будівлі національної пам'яті в Польщі написала гасла на підтримку голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича.

На будівлі національної пам'яті в Польщі написала гасла на підтримку голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича.

Про це повідомляє «Історична правда».

Написи зроблені червоною фарбою.

Один із написів означає: «За доктора Купріяновича», інший — «Ви ганьбите Польщу», ще один — «Шарек, брехуне, історія тебе засудить».

Гасло «За доктора Купріяновича» на будівлі Національної пам'яті Польщі Фото: Igor Isajew/Facebook

Згаданий в останньому написі Шарек є головою Інституту національної пам'яті Польщі, який підписав документ на виключення історика Купріяновича з Комітету захисту пам'яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам'яті Любліна 30 серпня.

Нагадаємо, у серпні в Польщі відкрили кримінальне провадження проти Купріяновича нібито за публічну образу польського народу.

Міністерство закордонних справ України закликало Польщу припинити переслідування голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек відповів на критику Павла Клімкіна щодо позову проти голови Українського товариства в Любліні та зазначив, що він захищає пам'ять поляків, убитих унаслідок українського геноциду.

Раніше Пшемислав Чарнек заявив, що Григорій Купріянович «зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року» під час відкриття Меморіалу пам’яті українців.

Зазначимо, у селі Сагринь, яке колись було частиною України, а зараз знаходиться на території Польщі, урочисто відкрили Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Тоді у березні 1944 року від рук поляків загинуло 660 українців.

 

Більше про:
# україна-польща
Пов`язані новини