На Чернігівщині сталася найбільша за 130 років зимова повінь — ОВА
У Чернігівській області через зимову повінь підтоплено 131 домогосподарство в чотирьох населених пунктах та порушене пряме сполучення із понад 10 селами регіону.
Про це повідомили в департаменті цивільного захисту та оборонної роботи обласної військової адміністрації в коментарі УНІАН.
Так, підтоплення домогосподарств сталися у селищах Мньов, Пустинки, Радуль та Любеч. Також підтоплено ділянку місцевої автодороги Пустинки-Рудня — транспортне сполучення здійснюється за допомогою автомобілів підвищеної прохідності.
Крім цього, через зимову повінь на Десні припинено транспортне сполучення з трьома населеними пунктами Новгород-Сіверського району: селищем Бирине, Підгірним та Прокопівкою. Транспортне сполучення здійснюється зі сторони Сумської області.
Через збільшення рівня води також тимчасово припинено рух транспорту тимчасовою переправою на автодорозі М 02 Кіпті-Глухів-Бачівськ біля міста Батурин Ніжинського району. Рух транспорту до восьми населених пунктів Ніжинського району здійснюється зі сторони Сумської області.
Що кажуть фахівці?
За оцінками фахівців обласного центру з гідрометеорології, цього року спостерігається найбільша зимова повінь на Десні за майже 130 років спостережень. Підтоплень доріг і домогосподарств взимку місцеві жителі не спостерігали останні приблизно 50 років.
За даними Чернігівського центру з гідрометеорології, до 26 січня на ділянці Десни Новгород-Сіверський — Макошине (на території Новгород-Сіверського і Корюківського районів) триватиме поступове підвищення рівнів води на 2-8 сантиметрів за добу.
Також фахівці очікують на збільшення затоплення заплави та порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж Десни.
На притоці Десни, річці Снов утримуватиметься перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення в Корюківському районі Чернігівської області.
Водночас на ділянці Дніпра в межах Чернігівського району утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж Дніпра та затоплення житлових будинків низки сіл Чернігівського району. Оголошено ІІІ рівень небезпеки — червоний.
Оскільки на річках області спостерігається аномально високий рівень води, ускладнений доступ до понтонних мостів.
Як зазначив в етері телемарафону голова ОВА В'ячеслав Чаус, понтонні переправи на Десні та річці Віть не працюють, водії користуються альтернативними шляхами об'їзду.
Що робити, якщо повінь?
У разі повені або паводку слід:
- уважно стежити за інформацією, не користуватися без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку;
- зберігати спокій, попередити сусідів, надати допомогу людям з інвалідністю, дітям і людям похилого віку;
- дізнатися у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації;
- підготувати документи, одяг, необхідні речі, запас харчів на декілька днів, медикаменти. Документи зберігати у водонепроникному пакеті;
- перед виходом із будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах, зачинити вікна та двері, якщо є час — закрити вікна та двері першого поверху дошками чи щитами;
- піднятися на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий — зайняти горішні приміщення;
- потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, завдяки яким можна залишитися на плаву;
- Поділитися: