Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов все ще сподівається на своє звільнення, однак надії все менше. Сенцов голодує в російській колонії 119-й день.

Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов все ще сподівається на своє звільнення, однак надії все менше. Сенцов голодує в російській колонії 119-й день.

Про це в коментарі Громадському повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, який відвідав Олега 7 вересня.

«Звісно, він сподівається, що буде ухвалене відповідне політичне рішення, однак надії все менше. Припиняти голодування він не збирається», — сказав адвокат.

Дінзе розповів Сенцову про те, що Кремль вимагає від нього особистого прохання про помилування, і лише так це питання почнуть розглядати. Олег зі свого боку заявив, що просити про це Путіна не буде.

Також адвокат спростував заяви з боку Росії про те, що Сенцов нібито ні з ким не хоче зустрічатися, ані з правозахисниками, ані зі священиками.

«Це неправда. Він хоче зустрічатися та готовий з усіма спілкуватися», — сказав Дінзе.

На питання про те, чи цікавиться Олег акціями на свою підтримку та чи слідкує за ними, його адвокат розповів, що про це Сенцову пише в листах його сестра Наталя Каплан. Однак зараз Сенцов занурився у творчий процес.

«Зараз він займається режисурою, фільмом, який буде найближчим часом зніматися, і який організував його продюсер. Назва фільму, здається, «Номери». Так у колонії він відповідає на листи, редагує тексти, займається сценаріями», — сказав адвокат політв’язня.

Вони домовилися знову зустрітися наприкінці вересня-початку жовтня.

Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись: