Посадовців державного заводу «Електроважмаш» у Харкові викрили на розтраті його майна у великих розмірах. Вони постачали продукцію в обхід санкцій до Росії за заниженими цінами.

Про це повідомили в прокуратурі Харківщини.

Правоохоронці встановили, що посадовці за відсутності контролю зі сторони керівника заводу уклали низку завідомо збиткових угод. Під виглядом договірних відносин з англійською фірмою агрегати та запчастини для тепловозів в обхід санкцій напряму постачали до Брянського машинобудівного заводу, який є найбільшим виробником маневрових та магістральних тепловозів у Росії.

Усі розрахунки проводили у російських рублях. Водночас продукцію українського підприємства, яке й так перебуває у вкрай скрутному фінансовому становищі, продавали за вартістю, значно нижчою від фактичної собівартості.   

За попередньо встановленими даними, внаслідок здійснення лише двох поставок тягових агрегатів державному підприємству заподіяно шкоди на 1 млн 100 тис. грн.

Ще низку поставок по вже підписаних угодах не здійснили через незавершений виробничий цикл.

Кримінальне провадження порушили за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Санкція статті передбачає до 8 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На держаному «Електроважмаші» обшуки: попри санкції поставляли продукцію до Росії за заниженими цінами
Фото:

Прокуратура Харківської області

У прокуратурі додали, що в приміщеннях «Електроважмашу» проводять обшуки, аби вилучити докази злочинної діяльності, зокрема щодо реалізації за аналогічною схемою інших видів продукції. Встановлюються особи, причетні до скоєння вказаного кримінального правопорушення.

Поділитись: