На програму здешевлення кредитів для бізнесу в межах програми «Повертайся та залишайся» у 2020 році уряд планує витратити 5 мільярдів гривень.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду 11 грудня.

За словами прем’єра, цих коштів у бюджеті буде достатньо для того, аби видати дешеві кредити під 5-9% річних всім охочим підприємцям, які відповідатимуть умовам програми.

«Ми з Національним банком спільно знайшли можливість забезпечити Німецько-український фонд (через який буде здійснюватися компенсація кредитних ставок — ред.) як інструмент. На початок року там буде достатньо коштів, щоб усі бажаючі, які відповідатимуть критеріям програми, ці кошти отримали», — повідомив Гончарук.

Прем’єр-міністр додав, що сума, передбачена на програму, може змінюватися протягом 2020 року.

«Але станом на сьогодні — це мінімум 5 мільярдів гривень, які держава готова витратити на програми доступного кредитування», повідомив Гончарук.

Видавати дешеві кредити з фонду планують через більшість українських банків. Зокрема наразі відомо, що у програмі візьмуть участь всі державні банки ПриватБанку, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.

Німецько-український фонд було закладено у 1996 році в межах реалізації програми уряду Німеччини «Трансформ». Ця програма мала підтримувати процес реформ в Україні. Офіційно засновниками фонду були Нацбанк та Кабмін. Статутний капітал фонду складає 10,23 мільйона євро. Німецько-українськмй фонд є неприбутковою організацією. Всі отримані прибутки там розподіляють на кредитування малого та середнього бізнесу. На сайті фонду вже міститься інформація про урядову програму дешевих кредитів для бізнесу.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile