У зоні бойових дій на Донбасі 28 жовтня бойовики чотири рази порушили режим припинення вогню, внаслідок чого один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав кульове наскрізне поранення в руку.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, неподалік Водяного бойовики відкривали вогонь зі стрілецької зброї. Окрім того, у передмісті Авдіївки у вечірній час вони застосовували міномети калібру 82 міліметри та гранатомети різних систем.

Військового поранили поблизу Новгородського, де бойовики застосували 82-міліметрові міномети, гранатомети різних систем та стрілецьку зброю. Йому надали домедичну допомогу та доправили до лікувального закладу. Стан здоров’я військовослужбовця задовільний, його життю нічого не загрожує.

За інформацією штабу, про дії бойовиків одразу ж повідомлено представників ОБСЄ через Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії зіткнення сторін.

Від початку поточної доби, 29 жовтня, вздовж усієї лінії зіткнення спостерігається «тиша». Порушень досягнутих мирних домовленостей не зафіксовано.

Від початку перемир'я (27 липня) і до вечора 28 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 905 порушень «тиші», зокрема 575 вибухів, 30 невизначених боєприпасів, 16 спалахів дульного полум'я, 23 освітлювальні ракети та 1 261 черга та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: