На останньому черговому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) сторони узгодили відкриття з 10 листопада двох нових контрольно-пропускних пунктів на Донбасі, а також почали підготовку до розмінування окремих ділянок й розведення військ.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зокрема, 10 листопада на Донбасі відкриють два нові контрольно-пропускні пункти (КПВВ) — «Золоте» і «Щастя». За словами першого заступника глави української делегації в ТКГ Олексія Резнікова, українська сторона завершує асфальтування дороги в районі КПВВ «Золоте».

Крім того, голова української делегації Леонід Кравчук закликав сторони ТКГ протягом тижня напрацювати спільний «план дій» з метою розблокування перемовин у межах групи та подальшого виконання Мінських домовленостей.

На думку української делегації, це вже сьогодні дозволяє «розблокувати реалізацію домовленостей з розмінування 20 нових ділянок», а також «перейти до практичних дій з розведення сил і засобів на чотирьох наступних ділянках».

А ще Кравчук закликав Росію і окупаційну «владу» Донбасу розблокувати процес обміну полонених. Нагадаємо, ще в липні українська сторона передала перелік людей для взаємного звільнення, але відтоді процес обміну не зрушив із місця.

У Росії ж після засідання ТКГ вирішили (чомусь) прокоментувати місцеві вибори. І російський представник Борис Гризлов побачив у їхніх результатах «зростання підтримки тих політичних сил, які вимагають від влади вступити в діалог із Донецьком і Луганськом» (цитата за «ТАСС»).

Попереднє засідання ТКГ із урегулювання ситуації на Донбасі відбулося 14 жовтня. На ньому, окрім обміну полонених, обговорювали дотримання так званого режиму тиші, розмінування, а також зберігання радіоактивних матеріалів на тимчасово окупованій території Донбасу.

Поділитись: