На Донбасі бойовики утримуються від провокацій, бо Україна ініціювала засідання безпекової підгрупи ТКГ — штаб
У зоні бойових дій на Донбасі в п'ятницю, 19 березня, бойовики двічі порушили режим припинення вогню. У штабі операції Об'єднаних сил заявляють про невелику кількість провокацій з боку бойовиків через ініціювання Україною засідання безпекової підгрупи Тристоронньої контактної групи.
Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.
Поблизу Водяного, що на Приазов’ї, бойовики відкривали вогонь з артилерійських систем 122-го калібру, мінометів 120 калібру, великокаліберних кулеметів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Унаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил загинув.
Зі стрілецької зброї противник також обстріляли позиції українських військових на тому ж напрямку неподалік населеного пункту Пищевик.
На обстріли бойовиків українські військові відкривали вогонь у відповідь. Від початку поточної доби, 20 березня, бойовики двічі порушили тишу — неподалік Південного відкривали вогонь із мінометів 82-го калібру.
У штабі також наголошують, що 19 березня бойовики утримувалися від провокацій через ініційоване Українською делегацією у Тристоронній контактній групі позачергове засідання безпекової підгрупи. Його хочуть провести якраз через грубі порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків.
Також там вказують, що днями патруль СММ ОБСЄ зафіксував озброєння та військову техніку бойовиків, яку розмістили з порушенням за межами визначених районів відведення.
Від початку нового режиму «перемир'я» й до вечора 17 березня 2021 року моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 12 497 порушень: 4 488 вибухів, 1 498 невизначених боєприпасів, що пролетіли, 146 спалахів дульного полум'я, 63 освітлювальні ракети й щонайменше 6 302 черги та постріли.
В ОБСЄ порушенням вважають кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції вважають одним фактом порушення.
Ситуація на Донбасі
Нове перемир'я запрацювало з 27 липня 2020 року, і протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення. Дотепер за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули 17 військових.
Військові також підриваються на вибухових пристроях. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.
Останнім часом ситуація на Донбасі загострилася, а кількість обстрілів із боку бойовиків збільшилася. Третього березня бойовики так званої «ДНР» заявили, що отримали дозвіл на відкриття вогню на випередження «для придушення вогневих точок противника».
На думку президента Володимира Зеленського, загострення — спроба тиснути на українську сторону в переговорах щодо Донбасу.
- Поділитися: