У зоні бойових дій на Донбасі 19 листопада внаслідок обстрілу бойовиків під Авдіївкою поранень зазнав український військовий.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Там зазначили, що бойовики загалом протягом доби один раз порушили режим припинення вогню. Сталося це поблизу Авдіївки. Там вони відкрили вогонь з автоматичного станкового гранатомета та стрілецької зброї.

Унаслідок пострілів український військовий отримав вогнепальне осколкове поранення. Його доставили до лікарні, де надають медичну допомогу. Стан здоров’я пораненого задовільний, зазначають у штабі.

Там також наголосили, що про цей факт порушення «тиші» повідомили представникам ОБСЄ через Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. 

Минулої доби бойовики один раз відкривали вогонь поблизу Мар'їнки зі стрілецької зброї.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. Так, від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули троє українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: