Двоє українських військових травмувалися 1 серпня у зоні бойових дій на Донбасі. Хоча бойовики і порушують шосту добу поспіль «всеосяжне перемир’я», військовослужбовці травмувалися не внаслідок обстрілів.

Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Один військовий отримав осколкові поранення зачепивши ногою невідомий вибуховий пристрій, а другий — травмував руку на одному з опорних пунктів. Обох військовослужбовців доставили до лікувальних закладів та надали медичну допомогу.

Наразі з'ясовують обставини травмування. На місцях події працює керівний склад військової частини та робоча група військової служби правопорядку.

Також за минулу добу зафіксували три неприцільні обстріли бойовиків. У ввечері 1 серпня бойовики зі стрілецької зброї провокували біля Пісків, кажуть у штабі. Також в ООС запевняють, що вони зможуть відкрити вогонь у відповідь, якщо буде загроза життю військових.

Місія ОБСЄ у своєму звіті щодо дотримання перемир’я станом на 31 липня каже, що після початку всеосяжного припинення вогню його порушили 225 разів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Натомість вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
  • Увечері 27 липня під будівлею Офісу президента у Києві близько 1000 людей зібралися на акцію протесту проти нової домовленості щодо припинення вогню на Донбасі. Мітингарі вважають, що нове перемир’я фактично перетворить Росію на спостерігача та змусить Україну домовлятись із самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР».
Поділитись: