У зоні бойових дій на Донбасі 26 вересня бойовики тричі порушили режим припинення вогню. Обійшлося без бойових поранень від обстрілів, водночас троє українських військовослужбовців підірвалися на вибухівці.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, вогневу активність бойовиків зі станкового автоматичного гранатомета зафіксували неподалік Новолуганського, зі стрілецької зброї — біля Верхньоторецького.

Також поблизу Авдіївки вночі бойовики здійснили поодинокі постріли зі стрілецької зброї та підствольного гранатомета. Бойових втрат і поранень унаслідок пострілів серед українських військових немає.

Водночас у районі Оріхового під час пересування в межах взводного опорного пункту троє військовослужбовців зі складу Об'єднаних сил підірвалися на невідомому вибуховому пристрої. Вони отримали осколкові поранення різного ступеня важкості, їх доправили до лікарень.

Окрім того, військовослужбовці Збройних сил і рятувальники ДСНС ліквідували пожежу на 5 гектарів неподалік Майорська.

Від початку поточної доби, 27 вересня, режим припинення вогню бойовики порушили один раз. Постріли зі станкового автоматичного гранатомета, великокаліберного кулемета та підствольного гранатомета відмітили неподалік Опитного. Обійшлося без бойових втрат і поранень.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 26 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 337 порушення «тиші» Загалом було 232 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 1 083 черги та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: