У Донецькій області 20 вересня місія ОБСЄ зафіксувала близько 135 вибухів. Це суттєве збільшення порушень режиму припинення вогню у порівнянні з 11 вибухами 19 вересня.

Про це йдеться в щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Більшість порушень зафіксували в районах на південь від Світлодарська, на південний схід від Авдіївки та на схід і східно-північний схід від Майорська. Ці місцевості підконтрольні українському урядові.

У Луганській області кількість вибухів зросла несуттєво (17 у порівнянні 11) на фоні зменшення кількості порушень припинення вогню загалом. 

Як повідомлялося, у зоні бойових дій на Донбасі 21 вересня бойовики 13 разів порушили режим припинення вогню. Втрат серед українських військових не було.

Про чергове перемир'я на Донбасі Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України домовилась 17 липня 2019-го. Так зване «хлібне перемир'я» розпочалося з 21 липня уздовж всієї лінії розмежування, уперше сторони домовились про повний режим тиші, однак майже одразу обстріли знов почались.

6 серпня 2019-го стало відомо, що бойовики обстріляли позиції Збройних сил України в районі населеного пункту Павлопіль, унаслідок чого загинули четверо українських військових. У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський закликав лідерів «нормандської четвірки» якомога швидше зібратися для відновлення перемовин, а вранці 7 серпня Зеленський подзвонив президенту РФ Володимиру Путіну. Згодом стало відомо, що Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон планують організувати саміт у «нормандському форматі».

Під час зустрічі з Макроном президент Росії Володимир Путін заявив, що відчуває «обережний оптимізм» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Поділитись: