У Словʼянську Донецької області з понеділка, 6 квітня, планують розпочати діагностувати коронавірус. Для цього тимчасово зупинять дослідження на ВІЛ.

Про це на брифінгу у Донецькій облдержадміністрації медична директорка Донецького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Людмила Маслова.

«З моменту виділення грошей та розгляду питань про купівлю апаратури пройшло 2-2,5 тижня. З понеділка ми будемо розпочинати діагностику коронавірусної інфекції. Для цього ми призупиняємо свої дослідження на ВІЛ. Зараз нам необхідно пережити епідемію, щоб повернутись до нормального життя», — сказала Людмила Маслова.

Обладнання закупили за гроші, виділені департаментом охорони здоровʼя Донецької облдержадміністрації.

Також медична директорка повідомила, що зараз у центрі недостатньо захисних костюмів — їх всього 8. Оскільки бригада складається з трьох людей, а костюми є одноразовими, то їх вистачить лише на три дні роботи.

Зараз всі тести, які беруть у хворих з Донеччини, у яких є підозра на COVID-19, відправляють до референс-лабораторії у Києві.

За останніми офіційними даними МОЗ, в Україні 942 людини інфікувалися коронавірусом. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали. На підконтрольній Україні Донецькій області зафіксували 8 випадків інфікування.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, з початку епідемії коронавірусу у світі вже заразилися 1 млн 15 тисяч 877 людей. З них 212 992 людини успішно одужали, а 53 218 пацієнтів померли.

Поділитись: