На дострокових виборах правляча партія президента Азербайджану Ільхама Алієва отримує більшість місць у новому парламенті.

Про це свідчать результати екзит-полу місцевої Ліги захисту трудових прав та американської організації AJF & Associates Inc., передає «Эхо Кавказа».

Партія «Єні Азербайджан» здобула 69 місць із 125. У минулому скликанні у партії було 65 місць.

За даними екзит-полу, 41 місце отримали незалежні кандидати, по 3 місця — партії «Єдиний Азербайджан» та «Громадянської солідарності», по 1 місцю — партії «Демократичних реформ», «Велике творення», «Народного фронту Єдиного Азербайджану» та партія «Вітчизни».

Єдиний опозиційний кандидат, який може потрапити до нового парламенту, — це Еркін Ґадірлі від «Республіканської Альтернативи».

Як передає «Кавказский узел», явка на виборах становила 47,81%.

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року парламент Азербайджану ухвалив рішення про саморозпуск. З пропозицією про розпуск виступила правляча партія «Єні Азербайджан», головою якої є президент Ільхам Алієв.

За офіційною версією, таке рішення ухвалили, бо нинішні депутати не відповідають курсу президента і проведеним ним реформам.

Водночас за однією з неофіційних версій, це один з етапів переходу влади від Ільхама Алієва до його дружини Мехрібан Алієвої, яка займає пост першої віце-президентки.

Поділитись: