Іран під час військових навчань запустив дві балістичні ракети, що змусило американських військових вжити заходів безпеки на військово-повітряній базі Аль-Дафра в ОАЕ та на авіабазі Аль-Удейд у Катарі.

Про це повідомляє AP.

Іранська воєнізована Революційна гвардія запустила балістичні ракети підземного базування в рамках навчань за участю макету авіаносця у Ормузькій протоці. 

В результаті запусків ракет американські військові були приведені у бойову готовність.

Обидві бази знаходяться за сотні кілометрів від місця проведення навчань.

Нагадаємо, Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану провів повітряно-морські навчання неподалік від Ормузької протоки, під час яких відпрацював атаку на авіаносець США.

  • Відносини між Іраном і США погіршилися у 2018 році. Тоді президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Іранської ядерної угоди — вона передбачала зняття санкцій з Тегерана в обмін на скорочення ним ядерної програми. Пізніше Вашингтон оголосив КВІР терористичною організацією.
  • У ніч на 3 січня американські військові вбили генерала Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані. Його вбивство спричинилося до загострення ситуації на Близькому Сході. Зокрема, саме під час обстрілів Іраном американських військових баз було збито літак Boeing-777 «Міжнародних авіаліній України».
Поділитись: