На фронті загострилася проблема з мишами. Це загрожує техніці та бойовому духу військових

В останні тижні як українські, так і російські війська страждають від аномальної кількості щурів та мишей у деяких районах лінії фронту. Це загрожує техніці та бойовому духу солдатів.

Про таке заявила розвідка Міноборони Великої Британії.

М'яка осінь цього року, а також велика кількість їжі на полях, що залишилися необробленими через бойові дії, сприяли збільшенню популяції гризунів.

Оскільки погода стає холоднішою, миші та щури шукають притулку у транспортних засобах та на оборонних позиціях. Гризуни чинитимуть додатковий тиск на бойовий дух бійців на передовій, вважає британська розвідка.

Також миші та щури становлять небезпеку для військової техніки, оскільки гризуть кабелі. Такі випадки фіксували в цій самій місцевості під час Другої світової війни.

Водночас, за неперевіреною інформацією британської розвідки, російські підрозділи починають страждати від підвищеної захворюваності, яка пов'язана із проблемою шкідників.

«Мишача лихоманка» в окупантів

Нещодавно українська розвідка повідомляла, що на Куп’янському напрямку в багатьох підрозділах російської армії зафіксовано спалах так званої мишачої лихоманки. Хвороба має вірусний характер та передається людині від гризунів — внаслідок вдихання пилу мишачих екскрементів чи їхнього потрапляння в харчові продукти.

Симптоми «мишачої лихоманки» включають сильний головний біль, зростання температури тіла до 40 градусів, висипи та почервоніння, зниження тиску, крововиливи в очах, нудоту, блювання по декілька разів на день. Оскільки хвороба вражає нирки, заражений відчуває інтенсивний біль в попереку та має серйозні труднощі із сечовипусканням.

Скарги на лихоманку від російських солдатів, які задіяні у війні проти України, командування рф проігнорувало, стверджує українська розвідка.

Українські коти проти гризунів

Німецьке видання Bild пише, що багато українських військових почали використовувати на фронті котів, аби боротися з мишами, щурами та зміями. Одного з котів, на прізвисько Шайбік, навіть відзначили волонтерською медаллю за внесок у боротьбу з гризунами.