На Харківщині у держзраді підозрюють чотирьох голів громад
У Харківській області чотирьох голів територіальних громад: Куп'янської, Південної міської, Балаклійської та Старосалтівської, — підозрюють у держзраді.
Про це повідомив голова Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков в інтерв'ю «Укрінформу».
Крім того, поміж підозрюваних у держзраді є ще низка депутатів та посадовців:
- секретарка Вільхівської сільської ради (перебуває під вартою);
- депутат від «Опозиційної платформи — За життя» з Ізюмської міської ради (отримав підозру заочно);
- депутат Липецької сільської ради Харківського району (отримав підозру заочно);
- депутат Солоницівської селищної ради Харківського району (перебуває під вартою).
За словами Фільчакова, депутат Ізюмської міськради від ОПЗЖ перейшов на бік окупантів і збирав відомості про правоохоронців, представників тероборони та просто українців, які допомагали армії або брали участь у війні на Донбасі, а також членів їхніх сімей.
Окрім того, Фільчакова запитали, чи справді можна підозрювати у держзраді Балаклії Івана Столбового, який ще два тижні намагався підтримувати життєдіяльність міста, а не одразу здав місто окупантам, як мер Куп'янська Геннадій Мацегора.
«Можу констатувати, що під час досудового розслідування прокурорами та слідчими зібрано достатньо доказів у скоєнні обома цими посадовцями інкримінованого злочину», — відповів посадовець.
До всього, підозру в держзраді на Харківщині отримали ще семеро поліцейських.
Нагадаємо, голову Південної міської громади Геннадія Брюханова ще на початку березня взяли під варту — за даними слідства, він заважав підготовці українських військових до захисту міста. Голові Старого Салтова Едуарду Коновалову оголосили підозру у тому, що він добровільно перейшов на бік окупантів, забезпечував їх житлом та агітував населення не чинити ворогам опір.
А мер Куп'янська Геннадій Мацегора, за даними слідства, не лише здав місто російським окупантам, а ще й забезпечив їх транспортом, житлом, пальним та їжею.
Розслідування під час війни
Українські правоохоронці вже відкрили чимало кримінальних справ за злочинами, вчиненими під час російського вторгнення в Україну. Поміж них є не лише провадження щодо державних зрад, а й щодо воєнних злочинів окупантів.
Так, за даними генпрокурорки Ірини Венедіктової, в Україні зараз розслідують 15 тисяч справ про воєнні злочини. Прокурори вже встановили 600 підозрюваних.
- Поділитися: