На Херсонщині можуть розірвати договори з учителями-колаборантами — МОН
Керівники шкіл мають право розірвати трудовий договір з учителем, який пішов на колаборацію з росіянами. У Міністерстві освіти й науки навіть припускають, що це буде обов'язковим.
Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко в етері телемарафону, цитує «Укрінформ».
«І це не лише право. Як на мене, це буде обов'язком нових керівників українських шкіл. Тобто ті вчителі, що пішли на колаборацію з окупантом, як на мене, не мають права викладати в українських школах нашим дітям, котрі бачили всі ті жахи війни, до яких ці окупанти призводили», — сказав Вітренко.
Він зазначив, що випадки співпраці вчителів з окупантами поодинокі й нині документуються відповідними правоохоронними органами.
Станом на зараз у Херсонській області в 157 українських школах дистанційно навчаються понад 65 тисяч учнів. Після стабілізаційних заходів на деокупованих територіях та призначення деяких нових директорів певні школи можуть запрацювати не лише онлайн, а й у змішаному форматі.
Ситуація на Херсонщині
Станом на 13 листопада українські військові деокупували на правому березі Дніпра 179 населених пунктів на понад 4,5 тисячі квадратних кілометрів. Після відступу російсько-окупаційні війська підірвали мости через Дніпро, аби завадити Силам оборони просуватися далі. Також війська рф залишили частину своєї техніки.
У Херсон повернулися та відновили свою роботу представники ОВА, поліції та Служби безпеки України. Поліцейські проводять там стабілізаційні заходи. Навколо міста й на території Херсона виставили блокпости, до кінця розмінування в'їзд та виїзд із міста буде обмежено.
В Херсоні та Снігурівці Миколаївської області 13 листопада вже відновили роботу мобільного зв'язку: там поки працює LTE від «Київстару». У деокупованій частині Херсонщини вже відновлюють газопостачання.
Також у Херсоні запроваджують комендантську годину, яка діятиме з 17:00 до 08:00. Мешканців деокупованих населених пунктів закликають виїхати в безпечніші регіони через великий ризик обстрілів, а людей, які вже виїхали, не поспішати повертатися, доки не будуть завершені стабілізаційні заходи.
- Поділитися: