На Херсонщині побили активіста, який допомагав ТСК по Гандзюк — член комісії

На Херсонщині кілька людей побили місцевого громадського активіста. Постраждалий співпрацював з Тимчасовою слідчою комісією, що розслідує вбивство Катерини Гандзюк та злочини проти інших активістів.

Про це Громадському повідомив член ТСК, народний депутат Ігор Луценко.

Імені херсонського активіста депутат не назвав, однак сказав, що його побили битами і він дістав серйозні поранення. Після нападу, за словами Луценка, активіста переховують, адже «у звичайну лікарню йти небезпечно».

Депутат сказав, що група активістів, серед яких був і постраждалий, надавали цінну інформацію Тимчасовій слідчій комісії. Соратник постраждалого свідчив ТСК.

«З якихось джерел дізналися, що саме вони надають цю інформацію ТСК, і на них здійснюється тиск місцевої влади. І Павловський попри те, що сидить, через адвокатів передав: треба тиснути на цих свідків», — сказав Луценко.

Ігор Павловський — це колишній помічник депутата Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука. Його взяли під варту за підозрою у співучасті у вбивстві радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк.

Крім того, за одним з активістів-свідків ТСК стежать кілька машин, проте «не дуже професійно», сказав Ігор Луценко.

«Стеження ведуть представники місцевої організації «Ніхто крім нас». Як правило, так діють, перед тим, як здійснити замах або побиття», — додав депутат у Facebook.

Луценко також повідомив Громадському, що з цього приводу як народний депутат звернеться до СБУ, яка розслідує убивство Гандзюк.

Громадське очікує на коментар від Херсонської поліції та організації «Ніхто крім нас».

5 листопада Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, повідомив, що слідство підозрює помічника депутата від БПП Паламарчука — Павловського — в передачі грошей ймовірному організатору нападу на Гандзюк Сергію Торбіну.

Павловський визнав, що знайомий з організатором замаху на Гандзюк. Водночас він відкинув звинувачення у причетності до злочину.

6 листопада Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів. До складу ТСК увійшли представники різних фракцій. Про створення ТСК почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.