Збройні сили України 1 листопада розпочали навчальні стрільби у Херсонський області, у зв’язку з чим закрито повітряний простір над частиною Чорного моря.

За інформацією прес-служби командування ЗСУ, навчання проходять на державному випробувальному полігоні «Ягорлик».

Військові зокрема випробовують керовані зенітні ракети середньої та малої дальності та проводять бойові стрільби.

«До проведення заходу залучаються екіпажі військової авіації, підрозділи зенітних ракетних, радіотехнічних військ, військ зв’язку та безпілотна авіація Повітряних Сил Збройних Сил України, а також підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ», — йдеться у повідомленні.

Командування ЗСУ наголошує, що встановлено небезпечну зону в північно-західній частині Чорного моря, в якій тимчасово обмежене використання повітряного простору.

«Поінформовано МЗС України та надані відповідні заявки і авіаційні сповіщення до Украероцентру», — йдетсья у повідомленні.

Раніше у Повітряних силах заявили, що випробування будуть проходити «протягом цього тижня, до неділі», імовірно, з 1 по 4 листопада.

Нагадаємо, 16 жовтня у районі села Уланів, що на Вінниччині, під час міжнародних навчань «Чисте небо – 2018» впав винищувач Су-27УБ. У Генштабі повідомили, що загинули двоє пілотів. Один з них — заступник командира з авіації повітряного командування «Схід» полковник Іван Петренко, інший — пілот Національної гвардії США.

Джерела Громадського в Повітряних силах Збройних сил України повідомили, що перед падінням винищувача Су-27УБ пілоти не повідомляли про несправність чи небезпеку.

Незважаючи на катастрофу, військові навчання продовжили.

18 жовтня стало відомо, що у катастрофі літака Су-27УБ на Вінниччині загинув американський пілот Сет Нерінг на прізвисько «Джетро».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа винищувача СУ-27 на навчаннях: що відомо

Су-27 — радянський важкий багатоцільовий високоманевровий всепогодний винищувач четвертого покоління. У 1982 році літак взяли на озброєння Радянських ВПС. Станом на 2017 рік ЗСУ мали 35 таких винищувачів. Зазначимо, що Су-27УБ є двомісною навчально-бойовою модифікацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і коли розбивался військові літаки СУ в Україні

Міжнародні авіаційні навчання «Чисте небо — 2018» в Україні розпочались 9 жовтня та триватимуть до 19. У них беруть участь США, Румунія, Польща, Бельгія, Данія, Велика Британія та Північна Ірландія, Нідерланди, Греція та Естонія.

Поділитись: