Культура

На Каннському кінофестивалі 2017 оголосили переможців

29 травня, 2017 00:35
Культура/На Каннському кінофестивалі 2017 оголосили переможців
Зберегти
Вигляд
lead
«Золоту пальмову гілку» отримав фільм «Квадрат» шведського режисера Рубена Остлунда.

«Золоту пальмову гілку» отримав фільм «Квадрат» шведського режисера Рубена Остлунда.

Рубен Остлунд радіє головній Каннській нагороді

Стрічка «Квадрат» розповідає про куратора в музеї сучасного мистецтва. Він готує нову інсталяцію, але раптом після викрадення телефона в його житті все летить шкереберть. 

Кадр з фільму «Квадрат», festival-cannes.com

Гран-прі журі здобула стрічка «120 ударів на хвилину» Робіна Кампільйо. Вона розповідає про групу активістів, що борються за права хворих на СНІД у Франції 1990-х. 

Режисерська нагорода дісталася Софії Копполі за фільм «Зваблений». 

Найкращим актором назвали Хоакіна Фенікса за стрічку «Тебе ніколи тут не було», акторкою ― Даян Крюгер за роль у фільмі «Затемнення».

Акторську нагороду Хоакіну Феніксу вручила Джессіка Честейн

Приз журі дістався фільму Андрія Звягінцева «Нелюбов», продюсером якого виступив Олександр Роднянський.

Нагороду за найкращий сценарій розділили  Лінн Ремзі за «Тебе ніколи тут не було» і тандем Йоргоса Лантімоса та Ефтіміса Філіппоу за «Вбивство священного оленя». Також журі присудило спеціальний приз ювілейного 70-го кінофестивалю акторці Ніколь Кідман.  

Ніколь Кідман на Каннській презентації фільму «Вбивство священного оленя»

Ювілейний Каннський кінофестиваль розпочався 17 травня й показав 19 фільмів в основному конкурсі та 18 стрічок у програмі «Особливий погляд». Головою журі був іспанський режисер Педро Альмодовар. 

 В основній конкурсній програмі цьогорічного фестивалю був представлений фільм «Лагідна» українського режисера Сергія Лозниці, що отримав неоднозначну оцінку кінокритиків.

В програмі «Особливий погляд» головним призом відзначили «Непідкупний» іранського режисера Мохаммада Расулофа, а призом журі ― «Доньки Абріль» мексиканця Мішеля Франко.

Однією з найпомітніших позаконкурсних подій став показ перших серій третього сезону серіалу «Твін Пікс» Девіда Лінча, якому аплодували стоячи.  

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини