Бліда поганка, або мухомор зелений. У деяких австралійських штатах почастішали випадки отруєння нею
Фото:

Wikipedia

Департамент охорони здоров’я австралійського штату Вікторія повідомив про почастішання випадків отруєння блідими поганками. Через сприятливі погодні умови цих отруйних грибів виросло ще більше.

Так, за останні два тижні шпиталі штату Вікторія прийняли вісьмох людей із отруєнням поганкою, а кількість дзвінків на гарячу лінію з питань отруєнь зросла удвічі, передає The Guardian.

«Якщо ви не фахівець — не збирайте і не їжте гриби у штаті Вікторія», — сказала на пресонференції заступниця керівника департаменту охорони здоров’я Австралії Енджи Боун.

Вона додала, що бліда поганка може стати причиною смерті протягом двох днів після вживання в їжу, а статистично на неї припадає 90% усіх смертельних отруєнь грибами.

У деяких інших австралійських штатах також повідомили про своє занепокоєння можливим зростанням випадків отруєння блідими поганками. Так, у штаті Південна Австралія уже ушпиталили п’ятьох дітей віком до п’яти років з підозрою на отруєння. А штат Новий Південний Уельс уже розробляє порадник для людей про небезпеку грибів.

8 травня уряд Австралії оголосив про поступове зняття карантину, введеного через епідемію коронавірусу — це на тиждень раніше, ніж планувалося. Водночас деякі штати почали послаблювати коронавірусні обмеження ще раніше.

Поділитись: