Уряд Австралії вирішив 8 травня — на тиждень раніше, ніж планувалося — провести засідання, де ухвалить рішення щодо послаблення введеного через коронавірус карантину.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву прем’єр-міністра країни Скота Морісона.

Таке рішення уряд країни ухвалив на тлі зменшення кількості нових випадків зараження коронавірусом. Крім того, за оцінками центрального банку країни, на країну чекає найбільше з 1930-х років скорочення економіки, спричинене заборонами й обмеженнями для бізнесу.

«Нам потрібно перезапустити економіку, нам потрібно перезапустити суспільство. Ми не можемо тримати Австралію під «ковдрою», — заявив Морісон.

Як зазначає австралійський телеканал ABC, у деяких штатах уже почали частково послаблювати карантин. Приміром, у штаті Новий Південний Уельс, який найбільше постраждав від епідемії, вже дозволили відвідувати деякі пляжі в обмежений час, але лише з метою купання й серфінгу, а також ходити в гості. А в штаті Північна Територія зняли обмеження на збори групами до 10 осіб і дозволили рибалити, ходити в походи й займатися неконтактними видами спорту.

За останніми даними, в Австралії близько 6700 випадків інфікування SARS-CoV-2 і 93 смерті, спричинені коронавірусною інфекцією. Водночас зростання кількості нових випадків інфікування складає менш ніж 0,5% на день, тоді як місяць тому воно сягало 25%.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 308 тисяч 643 інфікованих, з них 234 123 пацієнтів померли, а 1 млн 42 тисячі 981 — одужав. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 31 тисяча 539 людей.

Станом на 1 травня в Україні коронавірус вже виявили у 10 861 людини, з них 272 померли, а 1413 — одужали.

Поділитись: