У місті Обухів на Київщині члени однієї з виборчих дільниць підраховували голоси виборців на дострокових парламентських виборах у кав’ярні. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом фальсифікації.

Про це повідомили у поліції Київської області.

Про порушення закону про вибори поліцію повідомив представник громадянської мережі «ОПОРА». Правоохоронці, що прибули на місце події, встановили, що голова і секретар однієї з виборчих комісій складали протоколи ДВК про підрахунок голосів виборців по багатомандатному округу не на засіданні виборчої комісії, а в кафе будинку культури Обухова. 

Поліцейські задокументували порушення та вилучили у працівників ДВК протоколи підрахунку голосів. Голові й секретарю ДВК загрожує від 5 до 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від одного до трьох років.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки понад 99% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: