На Київщині тракторист підірвався на протитанковій міні

Трактор підірвався на міні в Київській області, 8 квітня 2023 року
Трактор підірвався на міні в Київській області, 8 квітня 2023 рокуДСНС

На Київщині 8 квітня трактор підірвався на протитанковій міні, внаслідок чого водій зазнав поранень. У поліції закликали громадян не відвідувати ліси на деокупованих територіях.

Про інцидент повідомили в ДСНС.

Рятувальники отримали повідомлення про підрив трактора, який рухався по полю в межах сіл Русанівка та Світильня. По прибуттю на місце події встановили, що трактор МТЗ-80, пересуваючись полем, наїхав на протитанкову міну та підірвався.

Водій унаслідок вибуху отримав тілесні ушкодження. Керівник обласного управління поліції Андрій Нєбитов зазначив, що постраждалому 34 роки, його госпіталізували. Техніка зазнала сильних механічних ушкоджень.

На місці події та прилеглій до неї території працює піротехнічна група. В ДСНС зазначили, що їм належить знешкодити ще 6 піротехнічних мін.

Своєю чергою Нєбитов стверджує, що поряд із місцем вибуху трактора знайшли ще 13 мін і пошуки продовжуються.

Начальник управління поліції закликав громадян не відвідувати лісосмуги на деокупованих територіях, уникати лісових та польових доріг. Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.

Замінована Україна

У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це більш як дві території Австрії або п'ять територій Молдови.

Зокрема, на деокупованих територіях Херсонщини розмінуванню підлягають близько 7 тисяч кілометрів квадратних.

На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.