На Київщині українські захисники відпрацьовували протидію повітряному десанту
У Київській області українські захисники відпрацьовували протидію повітряному десанту та знищення диверсійно—розвідувальних груп в урбанізованій місцевості.
Про це повідомило командування Об'єднаних сил ЗСУ.
Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що відбулося тренування захисників, які в Чорнобильській зоні охороняють важливий державний об’єкт критичної інфраструктури. До навчань долучилися підрозділи ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки та Національної поліції.
За словами Наєва, під час тренувань командири підрозділів мали не допустити захоплення важливого державного об’єкта. Військові відпрацювали боротьбу із засобами повітряного нападу та знищення противника, який намагався здійснити десантування. Також командирам довелося застосовувати резерви та вчасно переміщувати їх на загрозливі напрямки.
Наєв розповів, що українські військові використовували підхід, взятий від провідних країн-членів НАТО. Його ефективність полягає в тому, що кожен підрозділ та військовослужбовець працює задля освоєння виконання цілого спектра завдань.
Ймовірна загроза з Білорусі
Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Також Лукашенко активно підтримує політику путіна.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у грудні припускав, що російські війська можуть спробувати здійснити «великий наступ» на Україну на початку 2023 року. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що Сили оборони України готуються до різних сценаріїв розвитку подій у найближчі місяці, докладаючи всіх зусиль для стабілізації ситуації на сході.
А командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв казав, що воєнна загроза з боку Білорусі поступово зростає. Проте українські захисники теж вживають адекватних заходів, стверджує він.
Станом на січень, за оцінками прикордонників, у Білорусі приблизно 11 тисяч російських військових. Але ця кількість постійно змінюється, адже відбувається ротація. Також у Генштабі заявляють, що поки немає ознак формування ударного угруповання на території Білорусі.
- Поділитися: