На Київщині встановлять акустичні датчики, які допоможуть виявляти російські ракети та дрони
У Київській області встановлять акустичні датчики, які допоможуть виявляти російські ракети та дрони для захисту критичної інфраструктури зокрема.
Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов в інтерв'ю виданню «Моя Київщина».
За його словами, у той час, коли ракети чи дрони рухаються на низьких висотах, що складно для радіолокаційного виявлення, багато інформації про ці цілі надходять від жителів. Така інформація від людей є важливою для аналізу військовими, що дозволить вжити відповідних заходів.
«Було ухвалене рішення по можливості для захисту об’єктів критичної інфраструктури обладнати відповідними датчиками, які будуть у змозі збирати акустичну інформацію і своєчасно передавати для реагування підрозділами протиповітряної оборони», — сказав Нєбитов.
Він стверджує, що встановлення датчиків зможе захистити не лише критичну інфраструктуру чи підстанції, які постійно обстрілюють росіяни, а й інші об’єкти, на які будуть націлені удари.
«Це датчики додаткового збору інформації, які дозволять ППО отримувати інформацію не тільки з радарів, лінії 102, а і, наприклад, у тих місцях, де немає людей. Тому якщо інформація буде передана завчасно, це дозволить військовим збити дрон чи ракету», — додав начальник поліції.
Нєбитов зазначив, що оснащення спеціальними відеокамерами та акустичними датчиками буде у межах розвитку програми «Безпечна Київщина», на яку загалом виділили близько 77 мільйонів гривень: зокрема на серверне обладнання, відеокамери, відповідні датчики тощо.
Що зі світлом у столиці?
Під час останньої масованої атаки, у ніч проти 19 грудня, росіяни атакували Київщину та столицю дронами-камікадзе. Внаслідок цього були пошкоджені об’єкти інфраструктури і приватні будинки.
У Центрі досліджень енергетики вважають, що Київ може повернутися до планових вимкнень електрики за тиждень-півтора. Проте в найкращому разі світло подаватимуть по 10 годин на добу.
Енергетики продовжують працювати над ліквідацією пошкоджень у мережі енергосистеми Києва. Місто досі живе в режимі аварійних відключень електроенергії. На верхніх поверхах багатоповерхівок, які наразі знеструмлені, можливий понижений тиск води.
- Поділитися: