У Кабінеті міністрів України визначилися з претендентами на конкурс концесії державного порту «Ольвія», який знаходиться у Миколаєві. На концесію порту претендують 2 компанії, щодо ще однієї рішення ще не ухвалили.

Про це повідомляють у Міністерстві інфраструктури України.

Управляти портом можуть компанії з України та Катару.

«Учасниками концесійного конкурсу є портові оператори з України та Катару. Дві компанії з трьох попередньо кваліфіковані для участі в наступному етапі. Щодо третьої, то рішення конкурсною комісією наразі не прийнято, оскільки заявку було подано в останній день прийому заявок», — повідомили у Мінінфраструктури.

Точно відомо, що на концесію претендують компанія «Кютерміналз» разом з «Морське агентство «Пітерс» та ТОВ «Протто-газолін».

В уряді зазначають, що реалізація концесійного проєкту в порту «Ольвія» (тобто передача цього порту одній з приватних компаній, які допустили до конкурсу) принесе 66 мільйонів доларів інвестицій та ще 3 мільйони доларів муніципальних інвестицій протягом 35 років. Ще по 3 мільйони доларів приватна компанія платитиме державі у вигляді концесійних платежів.

Наразі уряд реалізовує 2 концесійних проєкти. Зокрема, в управління приватним інвесторам передають порти «Ольвія» та «Херсон». Крім цього, в уряді анонсували передачу в концесію портів «Маріуполь», «Бердянськ», «Чорноморськ» та частини Одеського порту.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон», а 1 жовтня почав приймати заявки на їхню концесію від інвесторів.

Поділитись: