Міністерство інфраструктури України оголосило про початок конкурсу на пошук приватних інвесторів, які керуватимуть державними портами «Ольвія» та «Херсон».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на відповідне повідомлення в офіційній газеті уряду «Урядовий кур'єр».

Зазначається, що подача заявок на управління морськими портами триватиме протягом 60 днів — до середини листопада 2019 року. Тоді мають обрати компанії-переможці, яким довірять управляти майном морських портів.

Порт «Ольвія» передадуть у концесію на термін 35 років, а порт «Херсон» — на 30 років. Загальні обсяги інвестицій, які держава очікує у портову інфраструктури складають близько 17,3 мільярда гривень у порт «Ольвія» та 1,4 мільярда гривень для порту «Херсон».

Нагадаємо, що 14 серпня уряд затвердив умови та ухвалив рішення про початок конкурсу на передачу портів «Ольвія» та «Херсон» у концесію.

Раніше повідомлялось, що конкурс щодо передачі у концесію портів «Ольвія» та «Херсон» мали оголосити у червні 2019 року.

Нагадаємо, що закон про концесію український парламент ухвалив у першому читанні ще у квітні 2018 року.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: