Під Лисичанськом на Луганщині 16 шахтарів шахти імені Капустіна десяту добу продовжують страйкувати на глибині 600 метрів під землею. Про це з Луганщини передає кореспондент Громадського.

Причиною протесту стала 4-місячна заборгованість по заробітній платі.

За словами керівника незалежного профсоюзу ВО «Лисичанськвугілля» Едуарда Всеволодського, окрім погашення заборгованості шахтарі вимагають звільнення з посади директора об’єднання «Лисичанськвугілля». На думку гірняків, діїі директора «довели підприємство до межі банкрутства».

Шахтарі підозрюють його і в незаконному збуті продукції об’єднання.

Продовження підземного страйку може мати незворотні наслідки для його учасників. Двох з них вже госпіталізували. Адміністрація об’єднання, за словами Всеволодського, тисне на активістів страйку, погрожуючі їм звільненнями, а самого Всеволодського не допускають до підприємств, де розташовані первинні організації очолюваної ним профспілки.

Раніше повідомлялось, що Мінфін направив 220 мільйонів гривень для виплати зарплат шахтарям.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Поділитись: